Kas jooga aitab täita uusaastalubadusi?

Kirjutanud Annika Allikmäe

Läbi aegade on inimesed andnud endale uusaastalubadusi. Uurimused näitavad, et lõviosa nendest on seotud kehakaalu ja tervisega. Elu näitab, et vaid üksikud nendest realiseeruvad. See on nii tavaline, et esimese õhina möödudes sa ei leia endas enam motivatsiooni muutusega jätkata- mingi jõud justkui jätab su maha. Ja siis peab ootama kas järgmist aastavahetust või mingit äratavat õnnetust kuni olukord muutub niivõrd ebamugavaks, et sa ei saa enam endistviisi jätkata.

Kas see ikka peab nii olema?

Iga selline luhtunud katse näitab, et me ei ole osanud mingit osa oma elust õigesti juhtida- ehk need teadmised, mille abil me midagi paremaks tahame muuta tegelikult ei tööta. Minu tähelepanekute järgi kasutavad inimesed tohutult aega ja ressursse, et olla ebaefektiivsed- oma keha (ja paljus oma elu) valesti kohtlemine on norm. Inseneride tütrena on mul kirg protsesse tundma õppida ja neid optimeerida, et paljastuks mingi asja juhtimise kõige efektiivsem viis. Ma olen töötanud üle 25 aasta joogaõpetajana, ise hakkasin asanaid tegema 14 aastasena. Nii pikalt saab ühel alal püsida ainult ühel põhjusel. Sa armastad seda. Päriselt. Ausalt uurides ja pusides hakkab see ala end sulle avama. Ka päriselt.

Kriya joogas nimetatakse seda intellekti kasutamiseks.

Kui muuta järjepidevalt tillukesi toimivaid detaile, võid avastada end viiekümneaastasena kolmekümnese kehas. Väga mõnus. Kõik tervise, kehakaalu, jõuetuse vms teemad on maas. Edasi uurides ja pusides hakkad avastama võimalusi juhtida ka oma elu teisi osasid. Oled lõplikult väljas vajadusest anda endale mingeid lubadusi.

Uus Kriya hatha jooga algajate kursus alustab 9.02! Registreerida saad siin!

Jäta kommentaar

Pange tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist heaks kiita