Tants on kõigile, keda see kutsub

Kirjutanud Mailiis Komissarov 

“Ma ei ole tantsija, mul pole rütmitunnet” 

“Täiega tahaks tantsida, aga ma ei oska niimoodi liikuda” 

Kas need mõtted on sulle tuttavad? 

Sellistel mõtetel on üks suur viga - need on valed!

Kui tunned, et selline mõte tahab pähe tulla, siis lisa juurde sõna “VEEL”. “Ma ei oska veel nii liikuda”, “ma veel ei tunne rütmi nii hästi”. Keegi ei ole sündinud seda kõike oskama. Mõned on lihtsalt varem alustanud ja pühendanud rohkem aega muusikale ja tantsule. Nad on harjunud kuulama muusikas rütme ja keha liigub sujuvalt, sest nad on neid liikumisi harjutanud mitmeid-mitmeid kordi. See ei tähenda, et keegi kes hiljem alustab ei saa neid asju selgeks. 

Sa pead mööda saama alguse ebamugavusest.

Sinu aju tahab olla turvalises kohas ja uued asjad võivad tekitada vastupanu. Seda seetõttu, et see on sulle uus. Sa ju ei eelda, et beebi oskab sündides rääkida? Milleks eeldada, et sul peab kohe kõik välja tulema? Anna endale aega, anna aega enda kehale ja mõistusele harjuda uue asjaga. Naudi protsessi, ole endaga lahke ja toetav. Sa saad hakkama!

Ära võrdle ennast kunagi teistega. Me kõik oleme ainulaadsed ja võrdlus teistega on täiesti mõttetu. 

Ainus inimene kellega ennast võrrelda oled SINA ISE. Kui alustad täna tantsutrenniga, siis aasta pärast oled juba palju osavam - ja nii iga aasta, kuu ja isegi päevaga. Kui sa ei alusta, siis jäädki mõtlema, “Oh, ma tahaks ka tantsida”. 

Kui kahtled, et oled liiga vana või sul pole praegu aega, siis tuletan meelde, et nädalas on 168 tundi. Kas sul tõesti pole aega üheks - kaheks tunniks nädalas, et teha midagi, ainult iseenda jaoks? Mõtle, kui alustad täna, kus sa siis oled 5 aasta pärast? Nüüd mõtle kui sa ei alusta, kus sa siis oled 5 aasta pärast? Ikka mõtlemas seda sama mõtet, aga 5 aastat vanem… 

Kui tants on tõesti midagi mis sind kutsub, siis see mõte ei kao su peast ära. See jääb ja aeg läheb aina edasi. Ükskõik kui vana sa praegu oled, mõtle sellele, et sa ei ole enam kunagi nii noor kui sa oled praegu.

Ole julge katsetama erinevaid trenne ja käima erinevate treenerite juures.

Kui käid ühes hiphopi trennis ja sulle ei meeldi, ei tähenda see, et sulle hiphop või tants ei sobi. Iga treener läheneb tantsu õpetamisele omamoodi ja iga muusikastiil kannab endas erinevat meeleolu. Et tõesti tunnetada trenni ja treenerit, käi vähemalt kaks, kolm korda kohal. Pane tähele täpselt, mis sulle ei meeldi. Vahel võib olla selle vastupanu taga lihtsalt sinu ego tõrksus uue asja vastu. See kaob, kui liikumine sulle tuttavamaks saab.

Kui oled kunagi mõelnud, et tahad tantsida, või et tahaks jälle tagasi tantsima minna, siis võta see aeg endale, kasvõi tund aega nädalas. Leia enda jaoks sobiv tantsustiil ja treener. Anna endale aega harjuda, ära oota perfektsust ja naudi protsessi. Tunne rõõmu sellest, et sa tegid selle sammu. Kui tuleb motivatsiooni puudus, siis mõtle jälle sellele, kus sa oled 5 -10 aasta pärast. Kui su süda kutsub tantsima, siis see ongi sulle, ükskõik kus sa oled või mida sa teed.

Tants on kõigile, keda see kutsub! Tants on IMELINE!

Jäta kommentaar

Pange tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist heaks kiita